Vigna čínská Adzukibohne, Lunja BIO

Vigna čínská Adzukibohne, Lunja BIO (Phaseolus angularis) jsou semena vigny čínské na klíčky (výhonky). Klíčky (výhonky) ze semen vigny čínské nebo také Lunja klíčky jsou zdravé, můžeme je jíst syrové nebo dušené.

Více detailů


54,00 Kč

374254

Zboží, které bylo s tímto zakoupeno:

Vigna čínská Adzukibohne, Lunja BIO

Latinský název: Phaseolus angularis

Popis: Vigna čínská Adzukibohne, Lunja BIO (Phaseolus angularis) jsou semena vigny čínské na klíčky (výhonky). Klíčky (výhonky) ze semen vigny čínské nebo také Lunja klíčky jsou zdravé, můžeme je jíst syrové nebo dušené. Před výsevem semena dobře opláchneme. Do BIO Startér Setu nasypeme jen potřebné množství semen. Nabobtnaná semena udržujeme vlhká, ne přemokřená. Nevyséváme je moc blízko u sebe, nabobtnají a rozrostou se. Při pěstování v BIO Startér Setu se vyplatí denně proplachovat klíčící semínka vodou. Je to snadné, děrovanou část BIO Startér Setu se semínky jednoduše vyjmeme z vaničky a klíčící semínka propláchneme nad umyvadlem vodou. Pak je znovu vložíme do BIO Startér Setu. Semena necháme klíčit při pokojové teplotě, na místě kam nedopadá přímé sluneční světlo. Konzumovat můžeme jak samotné zelené klíčky, tak celá semínka i s klíčky a jemnými kořínky. Před konzumací je vždy opláchneme vodou. Adzuki nebo také Lunja klíčky můžeme je jíst syrové nebo dušené. Klíčky Adzuki fazolí mají vysoký obsah vitamínů A, B, C a E. Jsou lehce stravitelné, mají mírně pikantní příchuť. Jsou vhodné na saláty, polévky a k přípravě asijských jídel. Klíčky jsou lehce stravitelné, mají vysoký obsah vlákniny. Jen málo potravin obsahuje tolik vitamínů a minerálních látek současně s co nejmenším počtem kalorií jako klíčky. Klíčky poprvé sklízíme za 3 až 5 dnů, v závislosti na teplotě, vlhkosti.


Doma: leden, únor, březen, duben, květen, červen, červenec, srpen, září, říjen, listopad, prosinec, ve Startér Setu (na vatě, jinak) 

Cenová skupina: E

Balení obsahuje cca 30 gramů.

Košík  

(prázdný)