Obchodní podmínky

 

Prohlášení:

 

Při vytvoření objednávky v e-shopu zásilkové služby: www.aev-vs.cz jsem si vědom (a) toho, že dávám zcela dobrovolně souhlas se zpracováním a uchováváním svých osobních údajů (jméno, příjmení, adresa, e mail a všechno objednané zboží), v počítačích zásilkové služby Jaroslav Našinec, AEV-VS. 

 

Vysvětlení:

Vytvořením objednávky v našem E shopu souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů (jméno, příjmení, úplná adresa a všechno Vámi objednané zboží) v našich počítačích, tak, jak to nařizuje evropská směrnice GDPR. 

 

Vaše jméno, příjmení a úplná adresa slouží pouze ke zdárnému vyřízení a doručení Vaší zásilky. Bez nich nám Česká pošta zásilku nepřevezme k přepravě.

 

UPOZORNĚNÍ:

 

Námi uváděné ceny jsou konečné (s DPH) a vždy jen za jeden sáček.

 

Pokud neobdržíte zásilku do týdne po našem oznámení o jejím odeslání, napište nám, společně to vyřešíme.


Před objednáním je dobré vědět i kolik asi za zásilku zaplatíte.

Pozor: při dodávání koření (semen, atd.) poštou je potřeba k uvedeným cenám připočítat ještě částky za dopravné a poukázečné (to jsou poplatky za poštovné a poštovní poukázku, dle tarifů České pošty). Dovolte nám ještě jedno upozornění: Poštovné a poukázečné platíte České poště, ne nám.

 

Při placení na náš účet, předem, odpadá platba za úhradu poštovní poukázky - poukázečné. 

Dopravné, ceny za dopravu doporučených zásilek vycházejí ze sazebníku České pošty (poštovné) „balné“, to je částka za obal, lepicí pásky, štítky do počítače, odvezení na poštu, atd.                                        

Doporučené dopravné, za menší a levnější zásilky (vždy včetně váhy obalu + DPH) v České republice je: do 100g-85Kč, 100g až 500g-90Kč, 500g až 1kg-95Kč, 1000g až 2000g-118Kč, atd. 

 

Dopravné připočítáváme ke každé zasílané zásilce.

Tyto ceny dopravného platí při platbě za zboží na náš účet předem.

 

Dražší, větší a těžší zásilky zasíláme i na dobírku (aby se neztratily).

Při objednání zboží na dobírku, platí dobírkové (dražší) dopravné.

 

Po zaplacení objednané zásilky na náš účet v České republice, předem, číslo našeho účtu je: 21 01 95 48 57/2010. IBAN: CZ82 2010 0021 0195 4857 zasíláme i větší zásilky levněji - doporučeně. 

 

I do Slovenské republiky zasíláme zásilky doporučeně (s podacím číslem - aby se neztratily). Je to snadné. Z naší nabídky si vyberete a e mailem si vše potřebné objednáte. My zásilku zkompletujeme, zvážíme (kvůli poštovnému) a e mailem Vám pošleme informaci o výši částky, kterou nám uhradíte na náš účet ve Slovenské republice. Číslo našeho účtu v eurech je: 29 01 95 48 63/2010. IBAN:  CZ78 2010 0000 0029 0195 4863. Jakmile nám peníze na účet dorazí, zásilku Vám odešleme. Vzhledem k tomu, že se, z naší strany, jedné o převod peněz téměř bez poplatků, je to pro Vás ten nejlevnější způsob dopravy.

Dopravné je uvedeno vždy včetně váhy obalu.

Doporučené dopravné do Slovenské republiky zatím je: za zásilky do 100g…. 176Kč. Za zásilky do 250g...230Kč. Za zásilky do 500g…. 282Kč. Za zásilky do 1kg….. 404Kč. Za zásilky do 2kg…… 630Kč.  

 

Doporučenou zásilku Vám poštovní doručovatel přinese až domů.

 

Dopravné připočítáváme ke každé zasílané zásilce. 

Tyto ceny dopravného platí při platbě za zboží na náš účet předem.

 

Při objednání zboží na Slovensko, na dobírku, platí podstatně dražší dobírkové dopravné.  

 

Balíky (zásilky větších rozměrů) jsou (v každé hmotnosti), o cca 25Kč dražší než doporučené zásilky.

 

I zde platí přepravní podmínky dle sazebníku České pošty.

 

V případě dodání zásilky poslané na dobírku, na Slovensko, platí navíc i dopravní a dodací podmínky dle sazebníku Slovenské pošty.

    

Vyhrazujeme si právo změny kterékoliv námi uváděné ceny nebo množství semen (koření) v jednotlivých sáčcích  (jsme závislí na vnějších vlivech: kurz, náklady na dopravu, DPH, atd.). Děkujeme Vám za pochopení.

  

 

Právní prohlášení

 Toto prohlášení obsahuje podmínky užívání internetových stránek www.aev-vs.cz (a dalších), včetně e-shopu.

 

Před začátkem používání internetových stránek www.aev-vs.cz (a dalších), včetně e-shopu se nejprve seznamte s právními podmínkami jejich užívání.

Užíváním našich internetových stránek www.aev-vs.cz (a dalších), včetně e–shopu dáváte dobrovolně přímý souhlas s podmínkami jejich užívání.

Autorská práva

Jaroslav Našinec, AEV-VS má autorská práva a ostatní práva na užívání a ochranu těchto internetových stránek, jejich obsahu, což jsou zejména články, obrázky, popisy, i druhů a odrůd semen, ceníky, objednací čísla, atd., není-li uvedeno jinak.

Informace uvedené na internetových stránkách www.aev-vs.cz (a dalších) včetně e-shopu, jsou určeny pouze pro osobní potřebu uživatelů. Jejich užití pro jiné účely než jen objednávání zboží od zásilkové služby AEV-VS, zejména jejich šíření, kopírování, další zpracovávání, i upravování (třeba pro potřeby publikování), je bez našeho předchozího souhlasu zakázáno.

Informace o ochraně a zpracování osobních údajů

Pro objednávání na webu: www.aev-vs.cz (a dalších), včetně e-shopu je potřebná registrace uživatelů. Součástí registrace je dobrovolné udělení souhlasu se zpracováním a nezbytně dlouhým uchováním (pro účely případné reklamace nebo k vlastnímu využití objednavatelů) osobních údajů ve smyslu obecně závazných právních předpisů, zejména zákona č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů (v platném znění) v zásilkové službě Jaroslav Našinec, AEV-VS, a to:

a)     v rozsahu: jméno, příjmení, bydliště, e-mailová adresa a soupis objednávaného zboží.

Vysvětlení: bez jména, příjmení a celé adresy nevíme komu a kam, máme zásilku poslat.

E mailová adresa se nám sama zobrazí při Vašem objednání, na ní Vám posíláme i informace o odeslání zásilky, případně další potřebné textové informace (třeba rady na správné pěstování, atd.). K ničemu jinému Vaši e-mailovou adresu nepotřebujeme.

Soupis Vámi objednaného zboží je nezbytný, bez něj nevíme, co si chcete objednat. Jeho uložení v našich počítačích má význam pouze pro případnou reklamaci nebo i pro Vás uživatele, třeba při jednoduchém dotazu: co jsme si u Vás objednali před rokem, bylo to moc dobré.

 

b)    E mailovou adresu používáme hlavně při odeslání zásilky. Na oznámení o jejím odeslání

Vysvětlení: jakmile Vaši zásilku dopravíme na Českou poštu k odbavení, pošleme na Váš e-mail informaci o jejím odeslání, abyste věděli, kdy Vám ji asi poštovní doručovatelé dodají.

       c)  Použití: Tyto Vámi dobrovolně poskytnuté osobní údaje používáme na dobu od začátku Vašeho užívání našich internetových stránek www.aev-vs.cz (a dalších), včetně e shopu, do Vašeho písemného požádání o zrušení registrace.

 

Prohlášení:

Při vytvoření objednávky v e-shopu zásilkové služby: www.aev-vs.cz jsem si vědom (a) toho, že dávám zcela dobrovolně souhlas se zpracováním a uchováváním svých osobních údajů (jméno, příjmení, adresa, e mail a všechno objednané zboží), v počítačích zásilkové služby Jaroslav Našinec, AEV-VS.

Tento můj souhlas je dobrovolný, v souladu s obecně závaznými právními předpisy. Jsem si vědom (a), že tento svůj dobrovolný souhlas mohu kdykoliv (avšak pouze písemně, pro kontrolu) odvolat. Beru na vědomí, že uživatelský účet je podmíněn udělením souhlasu a jeho trváním.

V případě odvolání souhlasu je zásilková služba Jaroslav Našinec, AEV-VS oprávněna můj uživatelský účet zrušit.

Dále jsem si vědom (a) toho, že po celou dobu zpracovávání a uchovávání mých osobních údajů k nim mám přístup. Mám právo i na jejich opravu a v případě, kdy se domnívám, že zpracování osobních údajů je v rozporu s ochranou mého soukromého a osobního života nebo v rozporu s obecně závaznými právními předpisy, mohu požádat o nápravu a odstranění závadného stavu.

Vysvětlení:

Při vytváření objednávky v e-shopu www.aev-vs.cz si sami vyplníte jméno, příjmení a svojí úplnou adresu. Tyto své osobní údaje si sami ochráníte svým jedinečným heslem. Nikdo jiný než Vy k nim nemá přístup. Tyto osobní údaje si sami můžete kdykoliv změnit. Je to snadné.

ADRESY: Na pravé straně úvodní stránky je řádek nazvaný Adresy. Na ten kliknete, změníte si sami, co chcete, údaje si opět zabezpečíte svým jedinečným heslem, uložíte. Jedinečným heslem proto, že ho znáte jenom Vy. Neznáme ho ani my, ani nikdo jiný. Nikdo Vaše osobní údaje nemůže zneužít.

OSOBNÍ ÚDAJE: Jestli se chcete podívat, jaké máte v našem e-shopu uvedeny svoje osobní údaje, kliknete si na řádek nazvaný Osobní údaje a tam se zase pouze Vám zobrazí údaje, které budete a chcete používat.

HISTORIE OBJEDNÁVEK: K uchování údajů o Vámi již předtím objednaném (nakoupeném) zboží slouží řádek Historie objednávek. Po kliknutí na tento řádek se Vám zobrazí, všechno, co jste si a také kdy, u nás již nakoupili nebo kterou objednávku jste zrušili. Tyto údaje můžete úspěšně využít při svých dalších objednávkách. Přehled předchozích nakoupených druhů a odrůd Vám může připomenout, s čím jste byli spokojeni a s čím případně méně.

Vaše osobní údaje mohou být správcem zpřístupněny pouze příslušným státním orgánům a osobám, které mají zákonné právo tyto informace po správci požadovat.

Vaše, Vámi zcela dobrovolně předané osobní údaje jsou zpracovávány většinou automatizovaně, při dodržování všech bezpečnostních zásad pro správu a zpracování osobních údajů, a to zejména prostřednictvím jejich uchovávání v databázi správce.

Při objednání dopisem nebo telefonicky jsou Vámi dobrovolně předané osobní údaje, včetně objednaného zboží zpracovávány ručně i automatizovaně.

Při tomto objednání Vám oznámení o odeslání zásilky neposíláme.

 

Vyloučení odpovědnosti

Veškeré materiály umístěné na internetových stránkách www.aev-vs (a dalších), včetně e-shopu slouží pouze pro informační účely, i když při jejich tvorbě bylo postupováno s vynaložením co největší péče.

Díky zpracování mohlo u některých odrůd dojít třeba ke zkomolení jejich jména (automatické opravování chyb počítačem, zlomem nebo jsme třeba ještě neodstranili nedostatkovou odrůdu nebo nepřidali novou, atd.). Promiňte nám to prosím. Všechno budeme postupně upravovat a opravovat.

 

Upozorňujeme Vás na to, že námi uváděné popisy odrůd vycházejí z našich zkušeností a mohou se v různých oblastech České republiky i třeba výrazně lišit.

  

Složení kořenících směsí je pouze informativní. Jednotlivé druhy koření jsou do směsí míchány v proměnlivých hmotnostních podílech. Některé druhy i poměry koření v jednotlivých směsích se proto mohou, i v průběhu roku, mírně lišit.

 

U každého druhu směsi je udáno přibližné procento soli, pokud ve směsi je a přítomnost dalších přidaných látek, pokud jsou do směsi přidávány. Například: maltodextrin, zvýrazňovač chuti E621, regulátor kyselosti E262ii, regulátor kyselosti E330, aroma, zahušťovadlo E413, E415, modifikovaný škrob E1412, barvivo E150d, barvivo E160c, proti spékavá látka E341iii, antioxidant E221, přírodně identické hovězí aroma, škrob E1412, barviva E124 a E102 (ta mohou nepříznivě ovlivňovat činnost a pozornost dětí), laktóza, papain (přírodní papájový výtažek, enzym), pektin, atd.

 

Podle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2011/1169/ES se za alergeny považují i: lepek, vejce, ryby, korýši, sója, mléko, celer, hořčice, sezam, SO2 (antioxidant), ořechy, atd. Pokud tyto složky obsahují jednotlivá koření nebo směsi koření, jsou tyto složky ve složení obsahu směsí koření uvedeny.

 

Chceme, abyste věděli, co budete jíst. I proto uvádíme všechny potřebné údaje zcela zřetelně.

  

Upozorňujeme Vás i na to, že v průběhu sezóny nemusejí být všechny zde uvedené odrůdy nebo druhy semen (koření, směsí koření, atd.) okamžitě na skladě (některé jsou světové novinky) nebo, že z nějakého důvodu třeba vůbec nebudou (například: výrobce osiv je pro letošní sezónu vyprodal nebo ještě nezačala platit jejich registrace-ty budeme dodávat až po schválení odrůdy a její registraci) nebo už naopak přestala platit registrace některé zde uvedené odrůdy, atd.). V takovémto případě si dovolíme nahradit  Vám nedostupnou odrůdu odrůdou co možná nejvíce podobnou (ranost, výnosnost, barva, tvar, atd.). 

Pokud jsme nějaká semena, koření, užitenou pomůcku, atd. (v okamžiku Vaší objednávky) doprodali a víme, že ji v dohledné době budeme mít, dovolujeme si pozdržet dodání Vaší zásilky. Z důvodu dopravného chceme abyste zásilku obdrželi najednou. 

 

Upozorňujeme Vás také na to, že prakticky žádná semena na světě nemají a ani nemohou mít 100% klíčivost. Kdyby semena nějaké rostliny měla 100% klíčivost, tak za těch několik milionů let by na zeměkouli zbyla jen tato jediná rostlina, ostatní by vymřely a to by bylo zcela určitě škoda.

 

Vysévejte všechna semena nabalená v sáčku. Vzhledem k tomu, že prakticky žádná semena na světě nemají (už od přírody) 100% klíčivost, nemusí Vám jen těch několik málo, Vámi ze sáčku náhodně vybraných semen, zdárně vyklíčit a Vy můžete být, pouze vlastní vinou i částečně nespokojeni.

 

V případě prokázané nespokojenosti s námi dodanými semeny a dalším zbožím, Vám zašleme semena nová, náhradní nebo kupní cenu zboží (+ cena dopravy) bez DPH.

 

Pokud uvedete nesprávnou (zkomolenou, nečitelnou, atd.) adresu a poštovní doručovatelé nám Vaši zásilku (třeba i z nějakého jiného důvodu, jako je Vaše včasné nepřevzetí zásilky, atd.) vrátí, můžeme vám tuto zásilku po uhrazení nové částky za dopravné - u platby dopředu na účet - zaslat znovu. U platby na dobírku je potřeba počítat s celkovou částkou (zboží + dopravné).

  

 

Za jakékoliv případné další škody neručíme.   

                                                                                                     

Vyhrazujeme si právo na změnu jakýchkoli materiálů zveřejněných na našich internetových stránkách, včetně e-shopu bez předchozího upozornění.

 

Zásilková služba Jaroslav Našinec, AEV-VS neodpovídá za správnost, úplnost a aktuálnost obsahu internetových stránek. Neodpovídá ani za jakoukoli přímou i nepřímou škodu vzniklou v souvislosti s připojením a užíváním svých internetových stránek a jejich obsahu. Neodpovídá ani za jakoukoli případnou škodu vzniklou z důvodu jejich částečné či úplné nefunkčnosti či nemožnosti připojit se k našim internetovým stránkám. Využití jakýchkoli informací na našich internetových stránkách je určeno pouze a výhradně pro soukromé účely.

Zásilková služba Jaroslav Našinec, AEV-VS neodpovídá ani za správnost případných překladů obsahu internetových stránek. Případné chyby v překladech mohou vzniknout i v automatických překladačích.

 

Závěrečná ustanovení

 

Tyto podmínky jsou platné a účinné dnem jejich uveřejnění na internetových stránkách. V případě, že s těmito podmínkami nesouhlasíte, opusťte, prosím, naše internetové stránky a nadále je nepoužívejte.

 

Na úplný závěr Vás znovu upozorňujeme na to, že:

 

Veškeré námi uváděné informace (obrázky, popisy, návody, atd.) jsou autorským majetkem zásilkové služby Jaroslav Našinec, AEV-VS.  Bez našeho písemného svolení nepovolujeme jejich využívání.

 

 

Zpracováno dle nařízení evropská směrnice GDPR. Děkujeme Vám za pochopení.

                                                                                          

Věříme, že s námi dodávaným kořením i semeny budete spokojeni stejně tak jako v minulých letech.

    

Přejeme Vám dobrou chuť, kterou Vašim jídlům dodají  naše koření a kořenící směsi, hodně radosti při pěstování kytiček, bohatou úrodu při pěstování zeleniny a ostatních rostlin, které Vám vyrostou z námi dodávaných semínek, hodně  úspěchů a štěstí v soukromém i rodinném životě a hlavně stálé zdraví.

  

Mgr. Jaroslav Našinec


DomůDomů

Košík  

(prázdný)